fbpx

Yüz Gençleştirme

Yüz Germe ve Gençleştirme Ameliyatı

Görsel açıdan bizi rahatsız eden durumlar genelde 30 lu yaşlardan sonra ortaya çıkar ve cildimizde kırışıklıklar, sarkmalar görülmeye başlar.

Bu durumu kremler, cilt bakımları ya da dolgu-botox vs gibi uygulamalar ile engellemeye çalışırız ama bazı durumlarda bu tür uygulamalar yeterli olmaz ve yüz gençleştirme ameliyatını düşünmeye başlarız. Ancak yüz bölgesinde bazen diğer bölgelerden daha hızlı yaşlanma etkisi görülmektedir ve bu durumda ameliyatın içeriği bölgelere ayrılmaktadır.

Yüz Estetiğinde Hangi Ameliyatlar Önerilmektedir?

* Total yüz germe ameliyatı,
* Şakak-alın germe ameliyatı,
* Orta yüz germe ameliyatı,
* Boyun germe ameliyatı,
* Göz çevresi gençleştirme girişimleri gibi.
* Estetik göz kapağı ameliyatları
* Yüze yağ-doku enjeksiyonu

Gelişen teknoloji ve yüz anatomisine göre çeşitlenen uygulamalar sayesinde kalıcı ve doğal görünümü koruyan ameliyatlar yapmamız mümkün olmuştur. Daha önceleri, pek gündemde olmayan, kısmi gençleştirme ameliyatları olan şakak-alın germe, orta yüz germe, boyun germe gibi ameliyatlar yaygın olarak başarıyla uygulanmaya başlanmıştır ve yine son yıllarda yaygınlaşan endoskopi kullanımı, yüzün belli bölgelerinin gerilmesi için bizi uzun cilt kesileri yapmaktan kurtarmıştır.

Yüz estetiği ile ilgili ameliyat olmayı düşünen kişilere tavsiyem; doktorunuzun sizin yüzünüze uygun olarak planladığı girişim sizin için en doğru ameliyat girişimi olacaktır.