fbpx

Yanak Dolgusu Nedir ve Aşamaları?

Yanak Dolgusu Nedir? Yanak Dolgusunun Aşamaları?

 

Yanak dolgusu, yüzdeki güzellik olgusunun en önemli unsuru olup gençliğin simgesidir. Çünkü zayıf ve hacimsiz yanaklar kişinin olduğundan çok daha yorgun ve de yaşlı görünmesine sebep olmaktadır. Yapısal olan ya da daha sonradan yaşlanmaya bağlı oluşan yanaklardaki dolgunluk azalışı yanak dolgusu ile kolaylıkla düzeltilebilmekte ve cerrahi bir müdahale olmadan yanaklar dolgun hale getirilebilmektedir.

Yanak dolgusu, dolgu uygulaması ile yanağın belirlenen dolgunluk seviyesine ulaşabilmesi konusunda güvenli ve pratik bir çözüm sunmaktadır.

Operasyon süresi yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Bu süre zarfında artık hasta dolgun, hacimli yanaklara kavuşabilmektedir.

Dolgu malzemesi için oldukça güvenli olması sebebiyle hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bunun sebebi hyaluronik asidin cildin doğal yapısında bulunduğu için alerjik reaksiyonlarla karşılaşılma yüzdesi çok düşüktür. Hyaluronik asit yaklaşık olarak 26 yaşından sonra cilt üzerinde üretimi azalan bir madde olup eksikliğinde hücrelerin yaşlanmasına sebep olmaktadır. Bu durum ileriki zamanlarda cildin yaşlılık belirtilerini katlanarak göstermesini yol açmaktadır.

Yanak Dolgusu uygulamasının sonuçları nelerdir?

 

Yanak dolgusu uygulamasında uygulamayı yapacak olan uzman kişi yanak bölgesine enjekte edilmesi gereken dolgu miktarını uygun bir şekilde hazırlayacak ve bu konuda hastayla uygun bir kara varılacaktır. Bu aşamadan sonra dolgu maddesi dezenfekte edilen yanak bölgesine uygun dozlarda enjekte edilmekte ve yanak yüzeyi yukarı ve çapraz bir yönde hafifçe yeni konumuna getirilmektedir.

Yanak dolgusu sayesinde yanak ve yanak bölgesi dolgunlaştırılarak aynı zamanda yanak konturleme konusunda en etkili yöntemdir.

Yanak dolgu uygulaması, göz çukurunun oyukluğunu azalttığı bibi aynı zamanda da burnun şeklini dengelemekte, alın ve çene çıkıklığını doğru bir şekilde dengelemek için uygulanır.

 

Yanak dolgusun uygulamasında nelere dikkat edilmelidir?

 

Yanak dolgusu uygulamasında, enjeksiyon bölgesinde kısa süreli ödem hali ve kızarıklık durumu meydana gelebilmekte fakat bu durum en geç 1 gün sonra ortadan kalkmaktadır. Yanak dolgusu uygulaması mutlaka güvenilir ve hijyenik bir ortamda uzman doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Yanak dolgusu uygulaması yüz bölgesindeki estetik uygulamaların birkaç tanesi ile kombineli bir şekilde gerçekleştirilebildiği için konu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.