fbpx

Yağ Aldırmada Altın Standart: VASER

vaser lipo

Yağ Aldırmada Altın Standart: Vaser Liposuction

Özel kanüller yardımı ile vücuttan yağ çekme ameliyatlarına liposuction denmektedir. Ameliyat esnasında deride, yaklaşık olarak 4-5 mm çapında kesikler yapılmaktadır ve hiçbir şekilde iz kalmamaktadır. Yağ aldırma tekniklerinden biri olan üçüncü nesil yağ emme tekniği olarak da bilinen Vaser Liposuction metodudur. Bu yöntemdeki amaç, vücutta bulunan yağ dokusuna özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin alınmasından ibarettir.

3.nesil yağ aldırma yöntemi olan Vaser Lipo metotunda spor ya da rejim ile atılamayan yağların yakılmasına yönelik olarak gerçekleşen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıp alanındaki yeni gelişmeler vücuttan yağ emme teknolojisinde kullanılan ses dalgalarının kullanılmasının lazer ya da mekanik yollar ile yağ emilmesine karşın çok daha başarılı bir yöntem olduğunu göstermektedir. Liposuction ameliyatlarının yan tesirlerini en aza indirgemek amacı ile lazer-lipo tekniği sayesinde geliştirildiyse bile 3.nesil yağ aldırma yöntemi Vaser Liposuction sayesinde hedeflene neticelere ulaşılmış bir duruma gelmiştir. Laser Liposuction ameliyatlarında her zaman ciltte yanıkların oluşması ihtimali bulunmaktaydı. Bu yöntem sayesinde artık böyle olumsuz sonuçlar olmamaktadır. Yeni nesil ses dalgalarının yağ biriken bölgeye uygulanmasına yönelik metot olan Vaser Lipo ameliyatından sonraki dönemde kısa süre içerisinde kolaylıkla vücudun tek bir bölgesinden veya kombine bir şekilde tüm vücuttan yağların alınması mümkün olmaktadır. Deride kanüllerin girebileceği kadar 4 ila 5 mm’lik kesiler yapılmasından dolayı bu kesiler zamanla kolaylıkla iyileşebilmekte ve hiçbir şekilde iz kalmamaktadır. Her ameliyattan sonra oluşan ödem, vaser liposuction ameliyatından sonra da görülebilmektedir. Ödemin yok olmaya başlaması süresi hastanın yapısal özelliklerine bağlı olarak ortalama 10. Günden itibarendir. Bu yapılan işlemden sonra kesin olarak ilk ay yürüyüş haricinde spor yapılmaması tavsiye edilmektedir.

Üçüncü nesil yağ aldırma yöntemi olan Vaser Liposuction fiyatları zorluk derecesine bağlı olarak 6000-10000 dolar arasında farklılık göstermektedir.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.drilkermanavbasi.com/vaser-liposuction-fiyatlari/