fbpx

VASER Liposuction’ın Bazı Kuralları

vaser lipo

Bu aralar konumuz Vaser Lipo

Veremediğin inatçı kilolarını kaderin olmaktan çıkaracak bir ameliyatın varlığından söz etsem, tepkin ne olurdu? Veremediğin inatçı kiloları bir yağ aldırma işlemi olan Vaser Liposuction ile kolayca verebilirsin. Vaser Liposuction hakkındaki bazı kuralları siz hastalarım için listeledim.

Estetik cerrah seçimi: Yapılan bütün estetik ameliyatlarında da olduğu gibi Vaser Liposuction yaptıracağın doktorunda tecrübeli olması gerekir. Ameliyattan önce senin bu ameliyattan beklentilerini iyi bilmeli ve bu beklentileri değerlendirmelidir. Hastanın üzerine düşen sorumluluk açık bir dille beklentisini ortaya koymasıdır. Ben de ne kadar gerçekçi olduğunu hedefe nasıl yaklaşacağımızı anlatırım.

Hastane seçimi: Vaser Liposuction genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Bütün yağ alma işlemleri genel anestezi ile yapılır. Sanki ameliyat değilmiş gibi bir izlenim vererek, bir takım değişik isimler takarak yapılan işlemlerden aman ha uzak durun. Ameliyat yapılan yer tam teşekküllü bir ameliyathane olmalıdır. Kesinlikle her ameliyatta olduğu gibi temiz ve kaliteli bir sağlık kuruluşu olması gerekmektedir.

Yağ miktarı: Önceden hastalara kilo verdikten sonra liposuction’a başvurmalarını söylerdik. Fakat şimdi durum hiç de öyle değil çünkü 10-15 litreye kadar yağ almak mümkün. Büyük miktarda yağ alınacak hastaların genel sağlık durumları kontrol edilmelidir. Kalp, şeker ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunan hastalara ameliyattan önce ek testler ve durum değerlendirmeleri yapılır.

Sıkılaşma: Vaser Liposuction uygulaması sonrası bir sıkılaşma ve gerginleşme meydana gelir. Zaten Vaser Liposuction’ı diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği budur. Fakat bu durumun derinin elastikiyetine bağlı bir durum olduğu ayrıntısını da vermek gerekir. Yaş, cilt tipi, esnekliği ve yapılan doğum sayısı da bu konuda önemli bir rol oynar.

Egzersiz ve diyet: Hastaların bir kısmı Vaser Liposuction sonrası kilo almayacağı gibi bir yanılgıya düşer. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Vaser Liposuction sonrası tekrar yağlanma görülmesi zor ama imkansız değildir. Sonuçta vücuttaki bütün yağlar çekilemez. Beslenmenize dikkat etmeyip fazla kalorili ve yağlı besinler tüketmeyi abartırsanız yeniden kilo almanız kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. Beslenmenizin yanı sıra egzersiz yapmaya da özen göstermelisiniz.

İyileşme süreci:
Vaser Liposuction’da çevre dokular belirgin bir hasar görmediği için iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Hasta ameliyat olduğu gün kalkıp evine gidebilir. Ameliyattan sonra korse giymek mecburi bir durumdur. Her ameliyatta olduğu gibi Vaser Liposuction’da da bir miktar ödem ve şişlik meydana gelecektir. Hastalarım sonucu görmek için haklı olarak sabırsızlanırlar. Korse doğru kullanıldığında ve ameliyat sonrası ödem atılması süreci doğru takip edildiğinde 3 hafta içinde sonuç kendini gösterecektir. Yeni figürünüzün keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık ve mutlulukla geçen bir haftasonu olsun
21 Nisan Cuma, Fulya
Dr. İlker

Detaylı Bilgi için: www.drilkermanavbasi.com/vaser-liposuction-fiyatlari/