fbpx

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

vaser lipo

Vaser Liposuction Nasıl Bir İşlemdir?

Vaser liposuction ameliyatından önce hastanın kilo problemi tespit edilir. Uygulama öncesinde herhangi bir ön hazırlık bulunmayan Vaser liposuction işleminde kilo problemi olan ve hastayı rahatsız eden bölgeler, estetik uzmanı ve hasta ile birlikte belirlenir. Belirlenen bölgelerin sayısı ve büyüklüğüne göre sürecin nasıl işleyeceği konusunda ve hastanın ameliyat öncesinde alkol ve ilaç kullanımı konusunda hastaya bilgiler verilir.

Vaser lipo’da uygulamanın büyüklüğüne ve sayısına göre, estetik cerrahının belirleyeceği anestezik yöntem belirlenir. Eğer az sayıda bölge varsa; lokal anestezi tercih edilirken, çok sayıda ve büyük bir alan söz konusuysa; genel anestezi tercih edilebilir. Hastanın uyutulması işlemi tamamlandıktan sonra; daha önce alınması kararlaştırılan yağ dokusunu içeren bölgeler işaretlenir. Gerekli pozisyon verildikten sonra hastanın yağ dokusuna ulaşabilmek için küçük boyutlarda kesiler açılır ve kanüller bu kesilere yerleştirilir. Bu kesilerden ilk önce özel yağ dokusunu eritici bir solüsyon verilir, yağ dokusu bu solüsyonun etkisi selektiviteleşir ve ardından ultrason proplarıyla ses dalgalarından yararlanılarak yağ dokusu eritilmeye ve parçalanmaya başlanır. Erimiş hale gelen yağ dokusu kanüllerden dışarıya çekilerek bölgeden yağ dokusu uzaklaştırılır. Erimiş halde bulunan yağ dokusu şayet; hastanın şekil verilmesini istediği bir bölgesi varsa, bu bölgelere ameliyat sırasında aktarılarak dolgunlaşması sağlanır. Tüm işlemler bittikten sonra anestezi kesilir ve hasta istirahate alınır.
Vaser liposuction sonrasında, hastanın gün içerisinde bil taburcu olabilmesi mümkün olsa bile, uygulana sonrası bölgede enfeksiyon, şişkinlik ve dikişi kontrolü amacıyla en azından bir gün yatırıldıktan sonra taburcu edilmesinde fayda vardır.

Vaser lipoduction fiyatları ise şu anda çok yükseklerde. Fiyatlar normale dönecek olursa bu yöntem istenmeyen yağlardan kurtulmak için kesin çözüm.

Detaylı bilgi için : www.drilkermanavbasi.com/vaser-liposuction-fiyatlari/