fbpx

Popo Yağ Enjeksiyonu – BBL (Brazilian Butt Lift)

Popo yağ enjeksiyonu, kalça estetiği veya daha popüler adıyla Brazilian but lift (BBL) ameliyatı zaman içerisinde formu bozulmuş, normal ölçülerden daha küçük veya büyük, düzleşmiş, sarkmış görünümün giderilmesi için yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Bu ameliyatta vaser liposuction ile vücudun diğer bölgelerinden yağ alınır ve kalça bölgesinin boş alanlarına enjekte edilir yani formu bozulmuş yerler yağ enjeksiyonu ile doldurulur, biçimlendirilir.

Bu ameliyatla önce vücudun istenmeyen yerlerindeki yağlar alınır. Yani bu ameliyatın ilk bölümü Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatıdır.

Alınan yağlar gerekli yerler için dolgu maddesi olarak kullanılır.

Ameliyat planı vücudun formuna göre değerlendirilir bel kısmı inceltilir, kalçada olmaması gereken yerlerdeki fazla yağlar azaltılır, dolgun ve dik görünmesi için özel kanüllerle eksik olan yerlere yağ enjekte edilir ve şekillendirme gerçekleştirilir.

Ameliyat Planlaması

Popo yağ enjeksiyonu için hastada yeterli miktarda yağ bulunması gerekmektedir doktor muayenesinden sonra yeterli yağ hücresi varsa ameliyat planı yapılır.

Ameliyattan sonra % 35-40’lık bir kısmı eriyeceği için kalan yağ hücreleri kalıcı olarak şeklini sürdürmektedir. 6 ay içinde kalıcı sonucu görmek mümkündür.

Ameliyat Sonrası

Ameliyatın ardından minimum 1 ay kadar korse kullanılmaktadır, ortalama 10 gün kadar istirahat uygundur ve yatış şekli olarak bir süre yüz üstü yatılmalıdır, ilk hafta yumuşak zemin üzerine kısa süreli oturulabilir.

Ameliyatın 4.-5. Günü pansuman yapılır sonrasında banyo yapılabilir. İlk hafta şişlik ve morluklar gözlenebilir 1 hafta içerisinde bu şişlik ve morarmalar geçecektir.

Hasta hafif yürüyüşler yapılabilir sosyal hayatına 2-3 gün içerisine rahatlıkla dönebillir. Hastamız 1 ay sonra spor yapmaya başlayabilir.