fbpx

Piezo Burun Estetiği

Günümüzde estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler ya da doğuştan gelen burun kemiği eğriliğinden ötürü nefes alıp vermede zorlanan hastalar burun estetiği operasyonu yaptırmaktadır. Ancak burun estetiği çoğu hastanın korkulu rüyasıdır. Özellikle ameliyat sonrasında yüz ve göz çevresinde oluşan şişlik ve morluklar ağrı ve kanama hastalara zor bir süreç yaşatmakta. Ancak gelişen teknoloji sayesinde, estetikte kullanılan teknolojik materyallerin sayısı ve kullanım açısından kolaylıkları artmakta. Piezo cerrahi yöntemi sayesinde burun estetiğine karşı hissedilen endişe ve korku artık sona ermekte. Bu yeni yöntemle ultrasonik ses dalgaları yardımıyla kemiklere kolaylıkla şekil verilebilmekte.

Doku seçme özelliği sayesinde kemik etrafındaki dokular zarar görmez ve ameliyat sırasında kanama oranı büyük ölçüde azaltılmış olur. Operasyon sonunda morluklarda ve şişliklerde azalma meydana gelmektedir.

Piezo Burun Estetiği Avantajları

  • Kanama oranının büyük ölçüde azalması
  • Operasyon sonrası oluşan morluk ve şişlikler gözle görülür bir şekilde azalması
  • Oluşan şişliklerin kısa sürede geçmesi
  • Kemiklere kolay şekil verilmesi
  • Hızlı iyileşme süresi
  • Daha az acı hissedilmesi

Ameliyat sonrasında özel olarak geliştirilen silikon tamponlar kullanılmaktadır. Bu sayede hasta rahat bir şekilde nefes alabilir. Ameliyat sonrasında hasta 1 gün hastanede misafir edilmektedir. Taburcu olduktan sonraysa 1 haftadan sonra hasta burnundaki tamponu çıkarabilir. Bu süreç sonunda hastanın iş ve sosyal yaşamına geri dönmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Piezo burun estetiği fiyatları hastanın durumuna ve gereken işlemlere göre değişim göstermektedir. Fiyatlar normal burun estetiği operasyonunun biraz üzerinde olsa da sağlığın her zaman önem taşıdı göz önüne alınıp o şekilde karar verilmesi gereken bir süreçtir. Ayrıca burun estetiğinin başarılı olması için dış görünüşün önemi kadar iç kısmın işlevini yerine getirmesi de önem taşımaktadır. Bu yüzden operasyondan evvel öncelikli olarak alanında başarılar imza atmış, kendini devamlı yenileyen ve gelişmelerden haberdar olan başarılı bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Hayat boyu en önemli vücut bölgelerinizden biri olan burnunuzu emanet etmeden önce fiyattan evvel iyi bir hekim seçimi atılacak en önemli adımdır.