fbpx

Nem Aşısı H-100 Aşısı

Nem aşısı, diğer adıyla gençlik aşısı, zamanla nemini kaybeden ve bu nedenle ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve cildin toparlanması için hücrelerin kaybettikleri nemi geri kazanmasını sağlayan medikal kozmetik bir uygulamadır.

Nem aşısının temel amacı, cildin zamanla kaybettiği hyaluronik asit miktarını cilt üzerinde arttırmaktır. Hyaluronik asit miktarındaki artış cildin canlanmasını ve yeniden yapılanmasını sağlar. Doğal bir şekilde neme doyan cilt içerisinde kollajen ve elastinin aktivitesi artar. Cilt üzerinde dolaşan serbest radikallerin olumsuz etkileri ise azalır.

Hyaluronik asit organik bir ürün olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Nem aşısı uygulaması, uygulamanın yapılacağı alana uygulanan lokal anestezi sonrasında cilt dokusuna çok ince iğnelerle hyaluronik asit uygulaması gerçekleştirilir.  Bu işlem uygulama bölgesi için yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar sürer.

 

 

Nem aşısı uygulandıktan sonra ciltte neler görülür?

Nem aşası uygulandıktan sonra, cilt üzerinde olumlu değişiklikler meydana gelir. Nem aşısı uygulandıktan sonra cilt üzerinde görülenler şu şekildedir;

  • Cildin nem dengesi ve canlılığı artar.
  • Yüzeydeki kırışıklıklar ciddi oranda azalır.
  • Yeni kırışıklıkların oluşumuna engel olur.
  • Cilt üzerindeki lekeleri ortadan kaldırır.

Nem aşısı kaç yaşından itibaren uygulanabilir?

H-100 aşısı, hyaluronik asidin cilt üzerinde azalmaya başladığı andan itibaren güvenli bir şekilde uygulanabilecek olan bir işlemdir. Bu yaşlar ise uzmanlar tarafından yaklaşık olarak 25 yaşının sonrası olarak belirtilebilmektedir.

Nem aşısının herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Nem aşısı, içerisinde herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet verebilecek madde içermediğinden ötürü alerjik reaksiyonlar görülmez. Aşının içerisinde yer alan hyaluronik asit normalde cilt içerisinde bulunduğundan dolayı herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

 

Nem aşısı hangi bölgelere uygulanabilir?

Bu medikal kozmetik uygulaması, alın, iki kaşın arası, gözün çevresi, ağız çevresi, boyun, yüz, el üzeri ve de dekolte üzerinde başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Nem aşısının kalıcılık süresi ne kadardır?

Nem aşısının kalıcılık süresi, yaklaşık olarak 6-8 ay cilt üzerinde parlaklık, hidrasyon ve elastikiyeti arttırır. Cilt üzerindeki etkileri ise yaklaşık 12 ay boyunca azalarak devam eder.

 

Nem aşısı kimlere uygulanamaz?

20 yaşından küçük olan bireylere, kanser hastası olanlara bu işlem uygulanamaz. İçeriğin uygulanamama sebebi ise organik ve saf olmasından kaynaklanmaktadır.