fbpx

Lazer Liposuction Nedir?

liposuction

LASER LIPOSUCTION

Lazer yardımlı liposuction elini cebine sokmaya korkanlar için birebir seçenek olabilir. Para nedeniyle sıkıntı yaşayanlar da gevşek bacakları sıkılaştırabilecekler artık.
Geleneksel liposuction, yağdan arındırma kozmetik cerrahi prosedürü, daha sonra sarkma riskini azaltmak için yapılmaktadır. Ancak araştırmacılar, lazerlerin ilavesi cildin daha çok sıkılaşmasını sağlayacağını açıklamaktadırlar.

Araştırmacılar, göbek, uyluk ve kollar dahil olmak üzere çeşitli vücut bölgelerinde lazer liposuction uygulanan yaklaşık 2,200 kadında ve erkekte cilt sıkılaştırma derecesine baktı ve 2006 yılı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından Gıda ve ilaç idaresi tarafından onaylanmıştır. Yine araştırmacılar lazer liposuction işleminden üç ay sonra, araştırmacılar, hastaların yüzde 20 ila 80 oranında cilt sıkılaştırdığını, yani cildinin yüzde 20 oranında ve yüzde 80 oranında yağ ile temizlendiğini, Cildin “geriye kalan” miktarı, başlanacak cildin elastikiyetine ve vücut alanına bağlı olarak değişiklik gösterdiğini açıklıyorlar.

Bazı Araştırmacılar ise lazerle liposuction ile cilt sıkışmasının miktarı muhtemelen geleneksel liposuction ile elde edilenden yüzde 50 daha iyi olduğunu söyledi. Ancak karşılaştırma amacıyla geleneksel liposuction alan bir grup içermedi. Lazer liposuction’ın nasıl yığıldığını görmek için, ikinci bir grup hastanın geleneksel liposuction aldığı bir başka araştırma yapmak istiyor. Liposuction’ın yeni formunun, geleneksel liposuction’dan daha fazla yağ çıkarma ve lazerin kan damarlarını kurutması nedeniyle daha az kan kaybına yol açabileceğini de belirtti.

Lazer ve geleneksel liposuction için prosedürler benzerlik taşımaktadır. Her ikisi de bölgeyi uyuşturmak ve bölgedeki kan damarlarını küçültmek (kan kaybını azaltmak için) için bir solüsyonun yağa enjekte edilmesi ve inç’in onda birinin kesilmesini gerektirir.

Liposuction hakkında detaylı bilgi edinmek için : https://www.drilkermanavbasi.com/vaser-liposuction-fiyatlari/