fbpx

Ameliyatsız Yüz Estetiği

Ameliyatsız Yüz Estetiği

Hiç bir kimyasal, biyolojik ajan veya hiç bir cihaz kullanmadan, daha genç ve daha sağlıklı görünmenizi sağlayan yüz estetiği ve anti-aging tedavisidir.

Uygulanışı: Hastanın önce belli vücut noktaları iğnelenerek qi (çi) enerjisi yüze yönlendirilir. Ve ardından yüz iğnelemesi yapılır.

Kozmetik akupunktur bu iş için –yani yüz uygulaması için- özel üretilmiş minik iğnelerle yapılır. Hasta ağrı ya da acı hissetmez. 1 seanslık uygulama süresi 30 dakikadır.

Amaç cildin kendi kendine onarılması ve yenilenmesidir. Kozmetik akupunktur elastin ve kolojen üretimini arttırarak cildi güçlendirir, böylece ince çizgilerin giderilmesini ve derin çizgilerin hafiflemesini sağlar.

Kliniğimizde uygulanan yöntem yıllardır Amerika’da çok sayıda klinik çalışma ile kendini kanıtlamış, başarı oranı %90’ın üzerinde olan “Mei-Zen Yüz ve Boyun Estetiği Akupunktur Protokolü”dür.

Mei Zen’in anlamı Sağlıklı İnsan’dır. Bu teknik sadece cildimizi güzelleştirmekle kalmaz; beraberinde yapılan vücut akupunkturu sayesinde sağlıklı ve zinde olmamızı da sağlar.

Mei-Zen tekniği vücut qi (çi) enerjisini yüze yansıtarak güzel görünmenin en doğal yoludur!

Protokol: Kür tedavisi 10 seanstır. 5 hafta; haftada 2 kez uygulanır.

Ardından 2 ay arayla yapılan 1 seanslık koruma tedavileriyle sonuç yıllarca korunabilir.

Bu ara tedaviler sayesinde hasta aynı dinamikte yıllarca kalabildiği gibi zaman içinde ilk başladığı noktadan en az 5 yaş daha genç görünecektir.

Örneğin: 40 yaşında kozmetik akupunktıra başlayan bir hasta sonuçta 35 yaşında görünmeye başlar, aylık tedavilerini aksatmadan devam ederek 50 yaşına geldiğinde hala 35 yaşındaki görüntüsünü koruyacaktır.

Sonuçta yıllar geçse de ilk kürdekinden bile daha parlak daha gergin ve yaşınıza göre çok daha genç görünürsünüz.

Ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar uzun ve kalıcı etki sağlamaktadır. Harabiyetin oluşup derinleşmesini beklemeden 30’lu-40’lı yaşlarda önlem almaya başlamak daha iyidir. Ancak Mei-Zen protokolü her yaşta etkili ve kalıcı sonuç sağlayan doğal ve katkısız bir kozmetik uygulamadır.