fbpx

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir?

vaser liposuction

Vaser liposuction ameliyatları, klasik yönteme göre çok daha gelişmiş, ameliyat sonrası iyileşmenin daha hızlı gerçekleştiği, daha büyük bölgelerden daha fazla yağ hücresinin alınabildiği uygulamalardır. Ancak tek başına bir zayıflama yöntemi değildir.

Vaser liposuction ameliyatları, zayıflamak için değil vücudun bölgesel yağlardan kurtarılıp şekillendirilmesi amacıyla düşünülmelidir. Spor yapıldığı halde uzun zamandır belli bir bölgedeki erimeyen yağlar, çene altında oluşan gıdı, hamilelik sonrası oluşan karın yağları, vaser liposuction yöntemiyle kolayca parçalanıp alınabilir.

Çok şişman ve obez kişilerin tek başına liposuction ameliyatlarını düşünmesi pek de doğru değildir. Çünkü vücuttan çok fazla yağ alınması deride sarkmalara neden olur ki liposuction yönteminde amaç, vücutta deformasyon yaratmak değildir. Tam tersine vaser lipo işleminin amacı, vücudu istenen şekle sokmaktır. Bu yüzden diyet ve sportif aktivitelerle birlikte yapılan zayıflama çalışmalarının sonucunda erimeyen bölgesel yağ birikimlerinin vücuttan atılması için kullanılan işlemdir vaser liposuction. Özellikle inatçı yağ birikimleri, yağ dokusuna gönderilen ses frekanslarıyla sıvılaştırılır ve vücutta açılan küçücük deliklerden incecik tüpler kullanılarak dışarı alınır.
Ayrıca bu yöntemle alınan yağlar kişinin kendi vücudundaki başka bir bölümü düzeltmek, gençleştirmek, dolgunlaştırmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Vaser liposuction ameliyatlarının hastane ortamında ve konusunda uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gereklidir. Ameliyatın bilinen bir sakıncası yoktur. Herkes vaser liposuction yaptırabilir. Ancak diyabet, kalp, yüksek tansiyon gibi ciddi sağlık sorunları olan kişilerin vaser liposuction yaptırması sakıncalı olabilir.

Vaser liposuction fiyatları değişkendir. Fiyatlar, liposuction uygulanacak bölgenin büyüklüğüne, bölgesel yağ miktarına, cinsiyete, uygulanacak anestezi çeşidine göre farklılaşır. Bölgesel ameliyatlar lokal anesteziyle 1 saatte yapılabilmektedir. Erkek hastalardan yağ alınması daha zordur. Muayene sonrasında ameliyat süresi, alınacak yağ miktarı ve ameliyat fiyatı belli olur.

Detaylı Bilgi için : https://www.drilkermanavbasi.com/vaser-liposuction-fiyatlari/