fbpx

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

burun estetiği

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği operasyonu, burun yapısında var olan şekil bozukluğunu gidermek üzere uygulanır. En uygun olan burnu yüzde oluşturmak, bu işlemin genel amacıdır. Cilt kalınlığı iyileşme süreci için önemlidir. Normale göre ince cilt yapısı olan kişilerde en ufak hatalar bile dikkat çeker. Kalın ciltli hastalarda da burnun oluşan yeni şekline uyum sağlaması zaman alır. Her ne şekilde olursa olsun operasyon öncesi, işlem süreci ve ameliyat sonrası dönem kapsamlı biçimde ele alınmalı, her ayrıntı için görüşme yapılmalıdır.

18 yaşını dolduran ve cerrahi müdahaleye engel herhangi bir sorunu olmayan herkes için uygulanabilir. Yarık burun, yarık damak, burnun şeklinde doğumdan itibaren bozukluk olması, şekil bozuklukları, burun kırıkları gibi sorunlarda burun estetiği operasyonu gerçekleşebilir. Bunun yanında yapısal bir sorun olmamasına rağmen, sadece estetik amaçlı olarak gerçekleşen burun estetiği operasyonları da son 20 yılda çoğalmıştır. Her ne kadar estetik yaptırmak bir süre sonra yüz ifadesini zorlasa ve burunda nefes almayı zorlaştıracak kadar incelme yaratsa da özellikle kadınlar ve devamlı ekran önünde olan erkekler de burun estetiğini aralıksız yaptırmaya devam ederler.

Genel anestezi altında yapılan uygulamalar iki şekilde gerçekleşebilir: Açık veya kapalı rinopilastiden en yaygın seçileni açık olanlardır. Açık teknikte burun deliklerinin ortasında ve altındaki alanda V biçiminde kesi gerçekleşir ve bu kesi ameliyat sonrasında geçer. Bunun dışında tamponların alınması sırasında ağrı sorunu birçok kişinin korkmasına neden olmaktadır. Son yıllarda kullanılan bir silikon çeşidi, bu konuda kesin çözüm getirir. Ayrıca burun ucu düşme gibi durumlar söz konusu değildir. Burun estetiği alanında çok fazla gelişme yaşanmış ve ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir. Hamile ve yeni doğum yapan kadınların ilerleyen dönemlere bırakmaları önerilir.

Detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz: www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/