fbpx

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir ?

Cilt dokusu, çeşitli etmenler sonucu yaşlanır ve esnekleğini kaybeder. Yer çekimi ve aşırı mimik kullanımı ile alın ve göz çevresindeki deride sarkmalar, üst göz kapağı üzerinde deri birikmesi ve göz kenarında kırışıklıkların oluşması gibi bir takım problemler ortaya çıkmaktadır.

Bu tür sorunlara bir çözüm olarak estetik cerrahide yaygın olarak kullanılan endoskopik cerrahi ile bu ameliyatlar kolayca yapılmaktadır.Kaş kaldırma ameliyatlarında bu sayede kesi işlemi yapılmadan estetik operasyon gerçekleştirilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma işlemi lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem esnasında saçlı deri içinden 2-3 cm’lik 3 adet kesi ile özel cerrahi aletler ameliyat bölgesine ulaştırılır.Cerrahi aletteki kamera ile belirlenen bölgeden alın dokusu kemik üzerinden daha üst bir seviyeye kaldırılır ve yeni yerine konumlandırılmasıyla ameliyat sonlandırılır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası?

Ameliyat sonrasında bandaj, bölgede yaklaşık 2 güne kadar durur . Göz çevresinde hafif şişlik ve morarma normal olmakla beraber 1 hafta sonra bu şikayetler geçmektedir.Bu yöntemin en önemli avantajı ise bölgede his kusuru oluşturmaması ve iyileşmenin genellikle çok hızlı olmasıdır.