fbpx

Kaş Ekimi (FUE)

Esasında normal ekim işlemlerinden farklı olmayan kaş ekimi, tıbben herhangi bir zararı veya yan etkisi tespit edilmemiş bir operasyondur. Donör bölge denilen uygun alandan (genellikle ense tercih edilmektedir) saç köklerinin tek tek mikro motor özel punçlarla çıkarılması ve transfer edilmesi şeklinde bir işlem yapılmaktadır. Cerrahi bıçak kullanılan bir tekniğin kullanılması söz konusu değildir.

Kaş Ekimi Operasyonu Öncesi Neler Yapılıyor? 

İlk olarak hastanın arzu ettiği kaş boyutları belirlenmektedir. Ardından bu boyutu sağlamak için ne kadar kök aktarılması gerektiği hesaplanmakta ve hasta ile beraber siyah kalem kullanılarak kaş belirlenmektedir. Bütün bu işlemler hassas şekilde yapılır, çünkü kök sayısının az olduğu bir bölge olarak kaş ekiminde yapılacak en ufak hata dikkat çekecektir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra yukarıda belirttiğimiz teknikle saç kökleri istenen bölgeye transfer edilir. Tüm operasyon ortalama iki saat sürmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonu Sonrasında Neler Yapılmalı?

Operasyon sonrasında hastanın eve gidip dış etkenlerden korunması gerekir. Bu, yeni köklerin sağlıklı çıkması için gereklidir. Ekilmiş olan kaş kökleri bir hafta içinde kabuklaşıp dökülür ve ortalama üç ay sonunda da kaşlar çıkmaya başlar. Fakat tüm kaşların çıkması altı ayı bulabilir. Kaş ekimi operasyonunun başarı oranı oldukça yüksektir.