fbpx

Kalıcı Dudak Dolgusu

Dudaklarının ince olduğunu düşünen kadınlar estetik uygulamalarla dudaklarını daha dolgun gösterebilmektedir.  Dudak dolgusu ile dudağın sahip olduğu hacim, dudak çizgisi boyunca oluşan yaşa bağlı kırışıklıkların da ortadan kaldırılmasını sağlar. Dolgun dudaklar kişiyi genç ve sağlıklı gösterir.

 

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Hemen hemen her aday dudak dolgusu için doğru aday olabilmektedir. Doğal hali ince olan dudaklar ya da zamana bağlı dudak hacmi azalanlar bu uygulamadan muhteşem sonuçlar elde ederler.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen her kadın istediği dudak hacmini belirlerken alanında uzman olan bir plastik cerrah müdahalesi ve de tavsiyelerini dinlemelidir.

Dudak dolgusunun yalnızca dudağın görüntüsünü değiştirmediği aynı zamanda da yemek yeme, sıvı tüketme ve konuşmaya da etki edeceği için hem uygulayacak olan plastik cerrah hem de dolgu maddesiyle birlikte uygulanan teknik çok önemlidir.

 

Dudak Dolgusunun Geçici ve Kalıcı Olmak Üzere İki Çeşidi Vardır

Dolgu işleminde nelere dikkat etmelisiniz?

Kalıcı mı geçici mi?

Geçici dudak dolgusu Hyalurinik Asit ile yapılır.

Kalıcı dudak dolgusu için en sağlıklı madde kişinin kendi yağ dolgusudur.

 

Öncelikle kalıcı dolgu yaptırılmak isteniyorsa mutlaka bir plastik cerrahın bu işlemi yapması gerekmektedir. Biz pratiğimizde kalıcı dolgu maddesi olarak hastanın kendi yağ dokusunu kullanıyoruz.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hastane koşullarında genel anestezi almadan sedasyonla hastanın karın bölgesinden minik bir miktar yağ alınır ve hazırlanıp dudaklarına istenen hacmi vermek için enjekte edilir.

Operasyonun yapılacağı zaman rahat kıyafetler giyilmelidir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Bu işlem yaklşaık 30 dakika sürmektedir.

Plastik cerrahın işinde uzman ve kalıcı dolgu uygulaması konusunda tecrübeli olması gerekmektedir.

Yüzünüzle uyumlu olmayan bir dudak dolgusu istememek gerekmektedir.

İstemiş olduğunuz dudak dolgusu konusunda cerrahınızı doğru bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Uygulamadan az 1 hafta evvelinden ve uygulamanın tamamlanmasından sonra da bir kaç gün boyunca sigara kullanılmaması gerekmektedir.

Plastik cerrahi uygulamaları en hassas ve en dikkat edilmesi gereken uygulamalardan olduğu unutulmamalıdır.

 

Geçici dudak dolgusu uygulaması ne kadar sürede yapılır ve ağrılı olur mu?

Hyalurinik asit içeren dudak dolgularının uygulanması sayesinde ameliyat geçirmeden yüzünüze uygun şekil ve dolgunlukta dudaklara sahip olmak daha da kolaylaştı. Çok kısa süre içerisinde dolgun dudaklara sahip olmak dudak dolgusu uygulaması sayesinde profesyonel şekilde sağlanabilmektedir.

Uygulama Süresi

Geçici dudak dolgusu uygulaması yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar sürmektedir. Uygulama öncesinde eğer acı eşik değeriniz çok düşükse anestezik bir krem sürülerek hafif bir sinir uyuşturulması gerçekleştirilir. Dolgu çok ince uçlu kanüller vasıtasıyla yapılır.

 

Kalıcılık?

Geçici dudak dolgusu yaklaşık 6 – 8 ay süresince kalmaktadır. Üst üste yapılan uygulamalar zamn içinde kalıcı sonuç verebilmektedir.