fbpx

Güzellik Boyunda Başlar – Formsante Dergisi Röportajı

formsante-dr-ilker-manavbasi-roportaj

Güzellik Boyunda Başlar – Formsante Dergisi Röportajı

Dünyada yeni uygulanmaya başlanan özel örgü ip tekniği ile boyun germe işlemi ile ilgili konuşalım. İlker bey, boyun gençleştirme işlemlerinden bize biraz bahseder misiniz?

Boyun gençleştirme amacıyla uyguladığımız işlemler boyunun yapısına göre değişmekle birlikte temelde iki tip yaklaşım vardır. Boyunda yağ birikmesi olan kişilerde boyun liposuction ameliyatı, boyunda cilt sarkması olan kişilerde ise boyun germe ameliyatlarıdır.

Yüzünde ve boynunda sarkma ve kırışıklığı olan hastalara uyguladığımız ameliyat yüz germe ameliyatıdır. Boyun gençleştirme amacıyla yapılan işlemler genelde yüz germe ameliyatının bir parçası olarak kabul edilmekle birlikte bazı hastalarda tek başına da uygulanabilir. Bunlar genelde orta yaş üstü hastalardır. Bu kişilerde boyundaki sarkma ve kırışıklık yüzün diğer kısımlarından daha fazladır ve hasta da ciddi sıkıntıya sebep olmaktadır. Yapılan ameliyat için kısmen kulak arkasından ve kısmen de kulak önünden yapılan kesiler kullanılır. Böylece boyundaki sarkan cilt fazlalığı giderilir ve çene altından yapılan küçük bir kesi ile boyun kasları birleştirilir ve gerginleştirilir. Bu esnada eğer fazlalık varsa boyun bölgesinden yağ alma işlemleri de yapılır.
Ancak bunların ikisinin de olmadığı boyunda dolgunluk olan kişilerde ne yapılmaktadır?
Bazı hastalarda boyun çukurunun belirgin olmayışı, bu bölgenin dolgun olması ve beraberinde ciltte sarkma olmaması bu kişilerde ameliyatlara karşı bir isteksizlik bizlerde de farklı çözüm arayışlarına sebep olmaktadır. Bu tipte boyun yapısına sahip hastalarda bu güne kadar çeşitli iple asma yöntemleri uygulamaktaydık. Ancak bu işlemler kalıcı sonuç almak için yeterli olmuyordu.
Peki, bu yeni sistem bize ne gibi faydalar sağlamaktadır?

Şimdi ise, bu tip boyun yapısına sahip hastalarda soruna çözüm olabilecek yepyeni bir metot mevcut, sistemin adı iGuide. Bu sistemde özel geliştirilmiş ipler kullanılmaktadır. Boyun bu ipler vasıtasıyla gerginleştirilmekte, yukarıya toplanmakta ve boyun çukuru yeniden oluşturulmaktadır. Sistem aynen bir ayakkabı bağcıkları prensibi ile çalışmaktadır. Özel üretim iplikler her iki çene kemiği arasında bir örgü yapısı oluşturmakta ve bir hamak gibi bu bölgeyi destekleyip yukarıya kaldırmaktadır.
Sistemin en önemli avantajı kulak önü ve arkasından kesi yapmadan boyunun toparlanmasını sağlamasıdır.

formsante-dr-ilker-manavbasi-roportaj-guzellik-boyunda-baslar