fbpx

Gençlik İpi

  3
GENÇLİK İPİ NEDİR ?

Amerika’da geliştirilmiş FDA onaylı SILHOUETTE SOFT® gençlik ipi en son yeniliklere sahip bir yüz askılama sistemidir. Bu askılama sistemi tamamen organiktir ve vücutta hiç bir artık bırakmadan yok olur. Siz de SILHOUETTE SOFT®’un benzersiz yeni teknolojisi sayesinde yüzdeki sarkmalardan kurtulup, yeniden gerilmiş bir yüze kavuşabilirsiniz. SILHOUETTE SOFT® doktor tarafından uygulanan yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle 18 aya kadar süren etki sağlamaktadır. “Üç nokta tekniği” adı verilen yöntemle hızlıca işlem uygulanabilmektedir. SILHOUETTE SOFT® iplerinin en önemli farkı sadece birkaç çift ip uygulaması ile anında etkili ve doğal sonuca ulaşabilme kabiliyetidir.

 

1

GENÇLİK İPİ KİMLERE UYGULANIR?

Zaman içerisinde yer çekiminin insan yüzünde oluşturduğu ilk bulgu yanak dokusunun aşağı doğru yer değiştirmesidir. Yanak dokusunun aşağı yönlenmesi ile gözaltında boşluk ve çukurlaşmalar, halkalar oluşur. Ardından yanak dokusunun aşağı düşmesi ile burun kanatlarından ağız kenarına uzanan ve ‘nazolabilal oluk’ olarak isimlendirilen ağız kenarı çizgileri derinleşir ve belirginleşir. İleri safhada ise, ağız kenarları aşağı doğru dönerken çene hattında doku sarkmasına bağlı deformasyonlar ve boyunda katlanma görülür. Bütün bunları Gençlik İpi SILHOUETTE SOFT®  ile 30dakika içinde geriye çevrilebilir. Bilindiği üzere yüzde yaşlanma bulgularının ortaya çıkmasındaki en önemli faktör yer çekimidir. Yer çekimi dokularımız üzerinde sürekli bir kuvvet uygulayarak dokuların genleşmesine ve sarkmasına neden olmaktadır. Bu sarkmanın en sık görüldüğü vücut bölgeleri ise kadınlarda yüz ve özel doku yapısı sebebiyle göğüslerdir.

Yer çekiminin olumsuz etkilerine son!

Yerçekiminin etkisi yaşlanmanın belli başlı sebeplerinden biridir. Ancak Gençlik ipi (silhouette soft) uygulaması ile yerçekiminin yüz üzerindeki etkilerinin engellenebildiği ve ya telafi edilebildiği görülmüştür. Cilt altına yerleştirilen Gençlik İpi yüz dokusunun yer çekiminin devamlı etkisine karşı direnmesine yardımcı olunabilir. Bunu kadınların göğüs sarkmasını önlemek amacıyla hayatın erken yaşlarından itibaren sütyen kullanma gereksinimini düşünerek anlayabiliriz. Gençlik ipi uygulamasının temelinde aynı mantık yatar. Sonuç olarak; – daha genç yaşlarda yaşlanma bulgularının ortaya çıkmasını önlemek amacıyla – yaşlanma ile yüzde ortaya çıkan sarkmaların giderilmesi amacıyla gençlik ipi kullanımı bilinen en doğal ve etkili yöntem olarak ortaya çıkmıştır. genclik-ipi-tablo