fbpx

Burun Estetiğinde Ameliyatsız Dönem

burun estetiği

Burun güzelliği üzerine düşündüğümüzde aklımıza hemen burun estetği ameliyatları gelmektedir. Oysaki günümüzde ameliyatsız burun estetik işlemleri yapılabilmektedir. Burundaki birtakım şekil bozuklukları dolgular, cilt bakım ya da cilt tedavileri ile de düzeltilebilmektedir. Ancak bu durum her burun için söz konusu değildir. Burunda büyütme ya da küçültme işlemleri yapılacaksa ameliyat şarttır ancak , küçük kırışıklıklar, boşluklar, hafif çıkıntılar, küçük bir kemer, az miktarda burun ucu düşüklüğü ameliyatsız olarak düzeltilebilmektedir. Bu işlemin en büyük avantajı anesteziye ihtiyaç duyulmaması ve ameliyat sonrasında karşılaşılabilecek sağlık problemlerinin ortadan kalkmasıdır. Diğer bir ameliyatsız yöntem iple asma tekniğidir ve bu işlem her buruna uygun değildir.
Ameliyat yaptırmak isteyen kişilerin en büyük beklentisi her şey olup bittikten sonra yüzlerine uygun yeni bir burun biçimiyle hem sağlıklı hem de güzel olabilmektir. Yapılan burnun, solumak ya da gece uyumayla ilgili bozukluklara neden olması hiç istenmeyen bir durumdur. Bunun yanında estetik bir görünüme kavuşmak bu işin en güzel yanıdır. İşte tüm bunlar bir arada ele alındığında burundaki sorunlara ameliyatsız giderilebiliyorsa bunun öncelikli olarak düşünülmesi gereklidir. Doğal bir burun görüntüsü ve basit işlemlerle bunun sağlanması kişiler açısından son derece memnuniyet vericidir.

Kısa dönem önce yanlış yapılan ve yüzün tamamı dikkate alınmadan yapılan ameliyatlar yeni ameliyatların yapılması sonucunu doğurdu. Nerdeyse bu konuyla hiçbir ilgisi olmayan insanlar bile estetikli burunları çok rahat anlayabiliyordu. Çünkü yapılan tüm estetikler birbirine benziyor ve tipleri birbirine çok yakın insan modellerine oluşturuyordu. Her geçen gün değişen anlayışlara bağlı olarak doğal görünme isteği doğdu. Artık insanlar burunlarının ameliyatlı olduğunun anlaşılmasını istemiyor bu nedenle de yüzlerine en yakışacak burun biçiminin mümkünse en az işlemle gerçekleştirilmesini talep ediyorlar. Bu noktada ameliyatsız işlemler son derece önem kazanıyor.

Daha detaylı bilgi için : https://www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/