fbpx

Burun Estetiği Olmak İçin Mevsim Önemli Mi ?

burun estetiği mevsimi

Şubat geldi biraz ısınmaya başladık değil mi? Hoş ben ameliyathanede hep 18 derecede çalışıyorum o da ayrı mesele. Siz dışarıdakiler için güzel tabi, keyfini çıkaracağımız bahar yaklaşıyor.

Peki bizim meselelere gelirsek;

Burun Estetiği Olmak İçin Mevsim Önemli Mi ?

Cevap veriyorum: Hayır!

Genel kanının aksine burun estetiği ameliyatının sadece kış aylarında yapıldığı gibi bir durum yoktur. Burun estetiğinin hangi mevsimde yapıldığı önemli değildir. Yaz veya kış aylarında yapılabilir. Karar verdiğiniz taktirde yılın her günü estetik burun ameliyatı olabilirsiniz yani 🙂

Halk arasında yazın estetik ameliyat yapılmaz gibi bir düşünce var evet doğru. Sebebine gelirsek; dikiş izleri iyileşirken güneşe maruz kalmasın diye. İyileşmeye çalışan cilt güneş ışınına maruz kalırsa rengi farklı iyileşir ve dikiş izi kalabilir. Bunlar doğru fakat burun estetiği ameliyatı için bu geçerli değil.

Neden mi?

Çünkü burun estetiği ameliyatının dışarıda bir dikişi yok da ondan.

Yüz germe ameliyatından sonra çok dikkat etmek gerekir, eğer güneşe çıkılacaksa dikişler güzelce kapatılmalı, güneş koruyucu sürülmeli. Fakat burun estetiği ameliyatı için böyle bir şey söz konusu değil.

Hatta size şaşıracağınız bir şey söyleyeyim mi? Burun estetiği ameliyatından sonra burun bir miktar şişer. Ameliyat sahası her zaman için bir miktar şişer. Ki ben piezo cerrahisi kullanarak bunu minimuma indirmeyi başardım 🙂 yine de burunun estetik ameliyattan sonra son şeklini alması en az 6 ay sürer. Burundaki ödemin dağılması zaman alır çünkü. Nereye gelmeye çalışıyorum:

Yazın burun estetiği ameliyatı olursanız ve ardından denize girerseniz burnunuza çektiğiniz deniz suyu ameliyat sonrası oluşan ödemi çözmeye yardımcı olur!

Yani burun estetiği ameliyatını yazın olanların deniz tatili sayesinde şişlikten biraz olsun daha çabuk kurtulma şansı bile var 🙂

Siz yeter ki karar vermiş olsun burun estetiği ameliyatı sonrası bizim de tavsiyelerimize uyarak artık günlük hayatınıza dönmek büyük bir mesele değil.

Ben şimdi ameliyata geçeyim.
Hepinize mutlu bir Şubat ayı diliyorum.
Dr İlker
03 Şubat 2017
Fulya

Daha detaylı bilgi için : https://www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.