fbpx

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği nedir?

Çevremizdeki tüm kokuları almamızı sağlayan burnun en büyük görevi ise, nefes almayla olan ilişkisidir. Burunlar, oksijeni ciğerlere iletmekle görevli olmakla birlikte, hayati önem taşıyan bir organımızdır. Dünya üzerinde bulunan binlerce koku reseptörlerini algılayacak düzeye sahip burunlarımız, çok kompleks bir yapıdan oluşur. Burnun şekli, görünüşü ve özellikleri ise genetik ve doğumdan sonra olağan bir durum ile değişebilmektedir. Türk toplumundaki insanların burun analizleri yapıldığında ise, genel olarak kemikli ve etli burun yapısı olarak tespit edilmiştir. Yüzümüzün ortasında duran ve yaşama devam etmemizi sağlayan burunlar, kimi zaman estetik görünüşü bozmaları nedeniyle insanlar tarafından problem olarak görülebiliyor. Burun ile ilgili görüntü bozuklukların ardındaki asıl neden, insanlar tarafından merak edilse de görüntü bozukluğunun giderilmesi talebi daha çok ön plana çıkan bir durum. Burun eti, kemiklerin yamuk oluşu, doğum travmaları, darp gibi bir çok nedeni olan burun şikayetlerini, günümüz yöntemleri ile çözmek artık çok kolay. Burun ameliyatı yüzün tam ortasında yer aldığı için, ameliyat sonrası hastaların yüzlerindeki şişlik ve morlukları düşünmek, burun estetiği olmak isteyen hastaları vazgeçirebiliyor. Ancak, estetiksel görüntüsü dışında burnun problemli olmasının altında yatan sebepler, hastalıklara davetiye çıkartabiliyor. Bu nedenle, problemli burunlar için burun estetiği kaçınılmaz bir durum olurken, estetik görünmesini isteyen hastalar ise kendi rızaları ile burun estetiğini yaptırmaya karar veriyor.

Nefes almakta zorlanan, burnundaki eğrilik nedeni ile fotoğraf çekinmekten kaçan bireyler, sık sık burun estetiği ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Burun estetiği yani rinoplasti daha çok kapalı rinoplasti işlemi ile tercih ediliyor. İstanbul’da yaşayan ve çoğu burnundan memnun olmayan kişiler ile yapılan anketlere göre, çoğunluk istanbulda burun estetiği işlemini zaten yaptırdığını beyan ederken, bir kısmı ise burun ameliyatı fiyatları nedeni ile yaptıramadıklarını söylediler. Burun estetiği ücretleri hakkında çok fazla yanlış bilgilendirme yapılmakta günümüzde. Tüm istanbul burun estetiği doktorlarının ve hastahanelerin kendine göre bir burun ameliyatı ücretleri var ve buna ekstralar da eklenebiliyor. Ssk gibi sigorta çeşitlerinin karşılamadığı burun estetiği için bir fiyat araştırması yapmakta fayda var.

Burun estetiği ile, hayalinizdeki ince ya da dik bir buruna sahip olabilmeniz mümkün. Burun ameliyatı yani rinoplasti yaptırmaya karar verdiyseniz ve daha az iz kalmasını istiyorsanız, kapalı rinoplasti işlemini yaptırmalısınız. Kapalı rinoplasti ile yüzünüzdeki şişlikler ve mor bölgeler daha az olacak ve burnunuzda çok daha az olacağı için görünümü de sizi daha da memnun edecektir. Burun estetiğinin başarısı için, doktor seçimi çok önemli bir etkendir. Doktorun ilgisi, bilgisi kadar önemli bir unsur. Bu sebeple, şehrinizdeki burun estetiği yapan doktorların bilgisini bulmak ile işe başlayabilirsiniz. Plastik cerrahlar ve Kbb uzmanlarını araştırarak, birebir görüşmeler sonucu burun estetiğine karar vermekte fayda var.

Detaylı Bilgi için: https://www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/