fbpx

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

burun estetiği ne kadar sürer

Yeni yılda tekrar merhaba!

Umuyorum yeni yıl kararlarınızı uygulamaya başladığınz bir zaman içindeyiz. Aralık ayında çok motive kararlar alıp Ocak’ın 3.günü vazgeçenlerden değiliz değil mi ? 🙂

Ben 2017’de iş dışında biraz daha çok vakit geçirmeye karar verdim, buna bloğumu aksatmamak da dahil.
Burun estetiği hastalarımdan gelen soruları cevaplamaya devam.
Burun estetiği ameliyatı prosedürüne dair de oldukça fazla soru geliyor. İşte bir diğer merak edilen konu;

Rhinoplasty (Burun Estetiği) Ameliyatı Kaç Saat Sürer ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatı süresi yapılacak işlem sayısına ve kullanılacak tekniğe göre değişmektedir ve burun estetiğinin kişiden kişiye özellik göstermesi sebebiyle her hastaya farklı işlemler yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı adı üstünde sadece estetik sebeplerle planlanabilir.

Burnu meydana getiren elemanlardan sıkıntı çıkaranlar düzeltilir, burun sırtı, burun kanatları, burun kemeri, burun ucu gibi.

Burun estetiği ameliyatı sırasında nefes alma problemleri de çözülebilir.

Nefes alma problemi burun boşuğunu ikiye ayıran yapının eğikliği sebebiyle olabilir (nasal septum deviasyonu), ya da burun eti denen konkaların büyümesi sebebiyle olabilir. (Konkalar burun deliği içinde her iki tarafta bulunur ve alınan nefesi nemlendirip ısıtır, aynı zamanda hava akciğerlerimize ulaşmadan onu temizlerler, ve çeşitli sebeplerle bu dokular büyüyüp nefes alma problemi ortaya çıkarabilirler.)

Burun içinde eğriliği olmayan ameliyatlar eğrilik olan ameliyatlara göre daha kısa surer, özellikle yukarıda da bahsettiğim ‘C’ burun dediğimiz nasal septum deviasyonu bulunan hastalarda işlem süresi 4 saati geçebilir. Burnu ince derili olan hastaların ameliyatı daha ince çalışmayı gerektireceğinden ameliyat süreleri uzar. Sekonder Rinoplasty dediğimiz ikinci kez estetik burun ameliyatı yaptığımız ameliyatların süreleri ise 3 buçuk saati kesin bulur.

Özetleyecek olursak, sadece burun şekline müdahale içeren estetik burun ameliyatları 2 saat civari sürer. Burun şeklinin yanı sıra nefes alma problemi de çözülecekse ortalama 3 saat diyebiliriz. Buna anesteziye alma ve uyanma sürelerini de ekleyin, 3 buçuk saat.

Ama sizin endişelenmenize gerek yok bu süre boyunca güvenilir dostum anestezi uzmanı İbrahim Hocamıza bana ve ekibime emanetsiniz 🙂

Görüşmek üzere
17 Ocak 2017 11:30 Fulya
Dr İlker

burun estetiği ne kadar sürer
Daha fazla ayrıntı için : https://www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/