fbpx

Burun Büyür mü?

burun büyür mü

BURUN BÜYÜR MÜ?

Nefes, içgüdüsel olarak gerçekleştirilen hayati bir eylemdir. Su içmek gibi nefes almak da hayatta kalmanın zorunluluklarından biridir. Bu hayati eylemi doğru ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek içinse burnun işlevlerini yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. Aynı zamanda burun, yüzün tam ortasında olması nedeniyle görünüşü dolayısıyla kişinin özgüvenini de etkilemektedir. Nasıl ki, burnun iç yapısında oluşan sorunlar, nefes ve koku almayı zorlaştırarak günlük hayatta engellenmeler yaratıyorsa, burnun dış yapısındaki sorunlar da görünüşü etkileyerek kişilerde özgüven eksikliğine ya da ilişkilerinin bozulmasına neden olabilmektedir. Bu denli büyük sorunlara yol açan problemin çözümü ise rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı ile mümkün olmaktadır.

Tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği operasyonu; burnun, eğri ya da çöküntülü, kemerli, düşük ve deforme olması gibi çeşitli durumlarda yapılmaktadır. Bununla birlikte operasyon, burnun yüzdeki konumunun orantısız olması dolayısıyla küçültmek ya da büyütmek için de yapılabilmektedir. Bugüne kadarki genel yargı, burun üzerinde gerçekleştirilen estetik operasyonların sadece küçültme olduğu yönündeydi. Ancak, günümüzde burun büyütme operasyonu ile çok daha orantılı ve dikkat çekici yüz hatlarına kavuşan insanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Buna ek olarak burun büyütme operasyonlarının yapılmasının bir diğer sebebi ise hatalı operasyonlardır.

Hatalı olarak gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarının sonrasında kişiler, hem nefes alma sorunu yaşamaya devam edebilmekte hem de kendilerini eski hallerinden daha kötü hissedebilmektedir. Hatalı operasyonların bu olumsuz sonuçlarının yanı sıra sorunu düzeltmek için aynı süreçlerin yeniden yaşanması zorunluluğu ve ek maddi yüklerin oluşması gibi olumsuz sonuçlar da oluşmaktadır. Bu sebeple, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak atasözünün bizzat yaşanmaması için kişilerin, güvenebileceği kurumlara ve alanında uzman doktorlara danışarak kararını vermesi büyük önem arz etmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları, Randevu ve Detaylı bilgi için: https://www.drilkermanavbasi.com/burun-estetigi-fiyatlari/