fbpx

Brazilian Butt Lift (Kalça Büyütme)

Popo Yağ Enjeksiyonu (BBL) Brazilian Butt Lift Nedir ?

Popo ve basen bölgesinde doku eksikliği varsa popo düşük görünür ve bacağın üzerine doğru sarkar. Bu durum hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Ek olarak bel ve sırtta da yağlanma varsa kadınsı hatlar ortadan kalkar.

Popo yağ enjeksiyonu ameliyatı özellikle santral vücut bölgesini şekillendirme ameliyatıdır. Yani bel popo ve üst bacak yeniden şekillendirilir. Bunun bir diğer adı ise Brezilian Butt Lift yani popo kaldırma ameliyatıdır.

Bunu iki aşamada sağlıyoruz.
Birincisi istenmeyen yağlardan kurtulma aşaması; yani karın bel sırt ve basende fazla olan yağların alınmasıyla vücut inceliyor, daha sağlıklı ve güzel bir şekil alıyor.
İkincisi aşamada ise; boş olduğunu düşündüğümüz bölgelere yağ enjeksiyonu yapıyorum. Bu sayede istenen yerlerde dolgunluk sağlanıyor, kadınsı kıvrımlar ortaya çıkıyor.

Ameliyatın İlk Aşaması; Liposuction, Yağ Alma

Vücudun belirli bölgelerinde depolanan yağların lokal veya genel anestezi altında alınmasına liposuction denir.
Hastanın yağ dağılımına, fazla kilo miktarına ve aynı zamanda fazla yağlanmadan şikayetçi olduğu bölgelere de bağlı olarak önce liposuction (yağ alma) işlemi yapılır. Bel ve sırttan kesinlikle yağ alınır. Karın, üst bacak ve uyluk da genelde bu ameliyat için yağ alınan bölgelerdir. Sonuç olarak bel bölgesini inceltiyorum. Bu, ameliyatın ilk hamlesini oluşturur.

Ameliyatın İkinci Aşaması; Yağ Enjeksiyonu

Poponun dolgunluğunu sağlamak için alınan yağların gerekli yerlere enjekte edilmesi aşamasıdır.
Alınan yağlar yine özel kanüller vasıtasıyla popoya daha da çok poponun üst kısmına doldurulur. Bu şekilde istenen dolgunluk oluşur. Sonuç olarak popo kalkık ve dik gözükmektir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Ameliyat Süreci

Ameliyat sürecinin temel belirleyicisi liposuction aşamasıdır. Yani hangi bölgelerden ne kadar yağ alındığına bağlı olarak hasta 1 ya da 2 gün
hastanede kalıyor. Liposuction yapılan bölgelerde şişme ve sıvı toplanmasını engellemek için ameliyat sonrası korse kullanılmaktadır. Korse 1 ay süreyle kullanılır.
Enjekte edilen yağların baskıya maruz kalmaması için özel yastıklar temin ediyoruz ve 2-3 hafta kadar bu yastıkların kullanılması gerekmektedir ve daha sonrasında hasta normal hayatına devam edebiliyor.

Teorik olarak ameliyat sonrası enjekte edilen yağların %60 ı kalır. Gerisi zaman içinde erir ve kaybolur. Buna göre ameliyat sonrasında ödemler geçtikten sonra vücut bir kaç ay içinde kendini göstermiş oluyor.