fbpx

21. Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Kongresine Onur Konuğu Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı

dr-ilker-manavbasi-hakkinda

21. Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Kongresine Onur Konuğu Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı

İlklere imza atan Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı 21. Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Kongresine Onur Konuğu Olarak davet edilmiştir.

isappskongre

İlker Bey 2 bölümden oluşan burun ameliyat teknikleri dizisinin ilkini sunmak üzere İsviçre’nin Genova şehrinde düzenlenen 21. International Society of Aesthetic Plastic Surgery (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Derneği) Kongresine davet edilmiştir.

Bölüm 1: Estetik burun ameliyatları sonrası oluşan burun sırtı düzensizliklerini gidermek için geliştirdiği bu ameliyat yöntemi dünyanın bir numaralı estetik cerrahi dergisi olan “AesheticPlacticSurgery” dergisinde de yayınlanmıştır.

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı anlatıyor, bu teknik ne işe yarar?

“Pek çok hastamdan ve burun ameliyatı geçirip nefes almakta zorlanan kişiler tarafından dile getirilen ameliyattan sonra BURNUM ÇÖKER Mİ? soruları ile sürekli karşılaşmaktayım. Yıllarca ameliyat sonrası burnunda çökme oluşmuş hastaların tedavilerini gerçekleştirdim. Bunun üzerine, burun çökmesini önlemek için araştırmalar yaptım ve bu sorunların oluşmasını engellemek amacıyla bir teknik geliştirdim. Bu ameliyat tekniğimi son 4 yıldır yaklaşık 1000 hastamda büyük bir başarı ile kullandım. Bu başarı üzerine elde edilen sonuçlarımla ilgili yazdığım makale tıp dünyanın en prestijli estetik dergisi olan Aeshetic Plastic Surgery Ağustos 2011 sayısında yayınlandı”.