Yüze Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Düzensiz ve yoğun hayat temposu, yetersiz beslenme ve zamana bağlı ortaya çıkan yaşlanma belirtileri nedeniyle yüzde kırışıklıklar, derin çizgiler ve cilt dokusunun esnekliğini kaybetmesi gibi durumlar ortaya çıkar. Yüze yağ enjeksiyonu uygulamasıyla, cilt dokusu üzerindeki bu etkiler başarılı bir şekilde silinebilmekte, cilt daha genç bir görünüm kazanabilmektedir.

 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Zamanla cilt dokusunun alt kısmında yer alan yağ dokusunda azalma, cildin sahip olduğu esnekliği kaybetmesi, sık kullanılan kasların cilt üzerinde derin kırışıklılara yol açması gibi bir dolu olumsuz durumla karşı karşıya kalınır. Her ne kadar sağlıklı ve düzenli bir hayat tarzı benimsense de yaşlanma belirtilerinin önüne geçilemez, yalnızca sürecin hızı yavaşlatılabilir. İşte bu aşamada gerçekleştirilecek olan yüze yağ enjeksiyonu uygulamalarıyla, cilt eski esnekliğini, canlılığını geri kazanabilmekte, kırışıklıklar ortadan kaldırılabilmektedir. Yaşlanmanın yanı sıra, doğuştan gelen çene bölgesinin önde konumlanması veya yüzün orta alanının olması gerekenden daha geride olduğu durumlarda yine yağ enjeksiyonu ile mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Yağ Enjeksiyonu Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

Yağ enjeksiyonu uygulaması, doku kaybı olan, kırışıklıkların, çukurların bulunduğu, canlılığını, nemini ve esnekliğini kaybetmeye başlamış olan kadın erkek herkes yaptırabilmektedir.

Orta yaşı geçmiş, yüzünde belirgin yaşlanma görüntüsü olan, yapılan muayene ile herhangi bir engeli bulunmayan kadınlar kadar erkeklerde bu işlemleri günden güne yaptırmaya sıcak bakmaktadır.

Bunun haricinde anatomik yapı bakımından, çene hattının yüze olan konumunda anormallik bulunan ya da çene hattı çok ince ve çok zayıf olan, kişilerde de yağ enjeksiyonları mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu Yapılabilen Bölgeler Nereleridir?

Yağ enjeksiyonları günümüzde estetik açıdan en çok yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde çok çeşitli noktalara yağ dokusu enjeksiyonu gerçekleştirilebilmektedir. Estetik açıdan en fazla tercih edilen bölgeler; şakak, göz çevresi, çene bölgesi, burun ve dudaklar, elmacık kemiklerinin yukarısı, kaz ayakları, üst göz kapağı ile gözyaşı çukurluklarının olduğu bölgelerdir.

Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

Yüz bölgesine yapılacak olan enjeksiyon uygulamalarının çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Uygulamanın sonrasında gözle görülebilen etki sağlanır,
  • En güvenilir estetik uygulamaları içerisindedir,
  • Bireyden alınan yağ dokusu kullanıldığı için bir alerji yaşanmaz,
  • Cilt yağ dokusu ile beslendiği gibi yaşlılık belirtileri de ortadan kaybolur,
  • Kalıcılık oranı maksimuma yakındır,
  • Ağrı ve acı gibi hisler ortaya çıkmaz.
  • kişi hayatına çok kısa bir sürede devam edebilir.