Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu Uygulaması

Yağ enjeksiyonu işlemi en basit tanımı ile kişinin vücudunda daha dolgun durmasını istediği bölgelere hastanın kendi yağını vücuttan alıp saflaştırdıktan sonra tekrar vücuda enjekte etme işlemidir. İşlemin yapıldığı bölgeye göre anestezi uygulanıp uygulanmama durumu değişiklikler göstermektedir. İşlemden sonra yapılan bölgelerde ufak çaplı ödem oluşumları görüle bilinmektedir. Bu ödeme birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır. İşlem mutlaka bir hastanede estetik cerrah tarafından yapılması gereken işlemlerdendir. Aksi takdirde işlemin uygulandığı kişiye zarar verebilir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Estetik işlemleri yaptırırken aklımızdaki en büyük soru işaretlerinden bir tanesi de ömürlerinin ne kadar olduğudur. Burada yağ enjeksiyonunun ne kadar süre kendini koruduğu hakkında bilgi vermeye çalışılacaktır. Kalıcılığı ile ilgili olarak ilk nokta önemlidir. Birincisi yapılan kişiye ait faktörler, ikincisi ise işlemi uygulayan yere ait faktörlerdir. Eğer yapılan estetik merkezi uygun koşullarda işlemi gerçekleştirir ve kullanıcı özen gösterir ise kalıcılık yüzde 70 oranındadır. Yapılan işlem 6 ayda bir kontrol edilerek bir sorun var ise teşhis edilip çözüme kavuşturulmalıdır. Kontroller yapılmaz ise işlemin kalıcılığı düşecektir. Eğer kontrol esnasında herhangi bir sorun tespit edilirse ikinci bir uygulama yapılması gerekecektir. Ancak işlem uzman kişiler tarafından yapıldı ise bu durum çok yaşanmamakta ve bir kez enjekte işlemi yapılıp uzun süre kalıcılık sağlanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Yapılan Bölgeler

Aslında yağ enjeksiyonunun yapıldığı bölgeler genellikle kişisel istekler doğrultusunda belirlenmektedir. Bu noktada en çok yapılan bölgenin yüz bölgesi olduğunu söylemek mümkündür. En çok bilinen dudak dolgusu olarak geçen işlemdir. Bunun dışında yüzde ulunan derin çizgileri de yağ enjeksiyonu ile doldurmak mümkündür. Yüz dışında en sık uygulanan bölgelerden biri kalçalar diğeri göğüslerdir.