Vaser Liposuction’da Dikkat Edilmesi Gerekenler!

vaser liposuction

Vaser Liposuction’da Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Vaser liposuction fiyatını ödediniz ve opere oldunuz, peki bundan sonra dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? Evet, vaser liposuction uygulamasını geçiren hastaların operasyonu takip eden günlerde dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

İstenmeyen kilolardan ve bölgesel yağlarından kurtulmak amacıyla veya vücudunuza ideal fit bir görünüm kazandırmak amacıyla vaser lipo ameliyatını geçirdikten sonra, operasyonu yürüten estetik cerrahınız sizi şu konularda uyaracaktır. Bunlar; Özel korse takılmalı, ilaç kullanımına dikkat edilmeli ve uzaktan geliyorsanız ilk üç gün yolculuk yasak şeklindeki uyarılardır.

Vaser liposuction işleminin bitmesiyle beraber anestezi kesilir ve uyandırma odasına alınırsınız. Buradan sonraki durağınız hasta odanız. Hasta odanıza geldikten kısa bir süre sonra servis hemşireniz ağrı kesicileriniz yapmak ve sizi yürütmek için odanıza gelecek. Çünkü; ameliyattan sonraki ilk 3 saat içerisinde yürümeniz gerekiyor. Yatağınızdan kalkarken başınızı yere bakmadan kaldırırsanız, bu sizi anesteziye bağlı baş dönmelerinden koruyacak.
Vaser liposuction ile müdahale edilen alanda hızlı toparlanma olması adına size korse takmanız gerektiği söylenecek. Ayrıca korse takmanız ameliyat sonrası ödem oluşturma oranınızı da düşürecektir. Korse takılmasına en azından 2- 3 hafta dikkat edilmelidir.

En azından ilk üç gün istirahat etmelisiniz, bu konuda bazı hastalar kendilerini iyi hissettikleri için bir günle yetinebiliyorlar. Sırası gelmişken şunu da söyleyeyim eğer ameliyat olmak için uzak bir yerlerden geldiyseniz, hekiminiz sizi hastanede bir gün misafir edecektir. Hatta uçak gibi daha uzun yolculuklara çıkacaksanız bunun için 3 gün beklemeniz gerekiyor.

Vaser uygulamasını geçiren bireyler, kısa sürede normal günlük yaşantılarına dönebilmektedir. Sadece, korse kullanımına dikkat etmeli, dikişlerini korumalı ve ilk ay yürüyüş gibi basit, sporları tercih etmelidirler.