Meme Dikleştirme Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Dikleştirme Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme uygulaması kadınları en fazla mutlu eden ameliyatlardan bir tanesidir. Kadının kendisini daha iyi hissetmesini sağlayan bu estetik ameliyat sağlık üzerinde de olumlu etki göstermektedir. Meme dikleştirme ameliyatı, ufak boyuttaki memelerde, göğüs asimetrisi olan kişilerde, kilo kaybı sebebiyle göğüslerinde bozulma meydana gelmiş olan kadınlar tarafından yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Plastik cerrahi uygulamaları sayesinde bu memelerin dolgunluğu artırılabiliyor ve asimetrisi durumu düzeltilebiliyor, hamilelik sonrasında kaybedilen meme dokusu ile meme hacmi yerine konabiliyor.

 

Sarkık göğüsler için meme dikleştirme

Meme büyütme uygulaması ile memelerde meydana gelen sarkma durumunun tam olarak ortadan kaldırılamayacağı bilinmelidir. Bu nedenle sarkık göğüslerin başarılı bir şekilde düzeltilebilmesi için daha kompleks uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Göğüslerde hem hacimsel azalma hem de sarkma durumu mevcutsa işte o zaman meme büyütme ameliyatı ile meme dikleştirme uygulaması bir arada yapılmaktadır. Günümüzde plastik cerrahların çoğu genellikle iki operasyon aynı anda yapmayı tercih ediyor” diye konuştu.

İyileşme süresi kişiden kişiye göre değişebilir

Ameliyat tamamlandıktan sonraki iyileşme süreci, bireyin yaşam tarzına ve ameliyatta kullanılan yöntemlere göre farklılık göstermektedir. Ameliyat olan bir kişinin genel sağlık hali, uygulanan tekniğin dışında, alkol kullanımı ile sigara tüketimi gibi genel yaşam tarzıyla ve ameliyat sonrası yaşam düzenini doğru ayarlamaya bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; meme implantının göğüs bölgesindeki kasın altına veya üstüne konulması ya da cerrahi kesinin atıldığı yer gibi noktalar iyileşme süresinde farklılık olmasında etkin rol oynamaktadır.

Meme dikleştirme özgüven arttırıyor

Daha güzel görünen göğüslere sahip olmak sadece estetik olarak değil psikolojik olarak da önem taşımaktadır. Küçük meme, büyük meme, sarkık görünen meme ya da düşük meme kadının ruhsal yaşamını olumsuz bir şekilde etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Bu ve benzeri durumlarla karşı karşıya kalan kadınlar, güven duygularını hızla kaybetmenin haricinde, aileleri ve yakın çevreleri ile sağlıklı ilişkiler kurmakta oldukça zorlanmaktadır. Bu nedenle de psikolojik açıdan mutsuz bireyler haline gelmektedir. Kadınların çok daha iyi ve sağlıklı hissetmesi için bu uygulama çok önemlidir.