Meme Büyütmede Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme büyütme operasyonlarında birbirinden farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu tekniklerin seçilmesi, alınmak istenen hedefe göre değişiklik arz edebildiği gibi, bireyin vücut yapısına, göğüs özelliklerine göre de farklılık gösterebilir. Kimi insanlar için meme büyütme operasyonunda yalnızca silikon implant uygulaması uygunken, kimisi için de yağ enjeksiyonu yöntemi meme büyütme için daha doğru ve daha sağlıklı bir yöntem olabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı isteyen bir kişi için hangi yöntemin meme büyütmede kullanılabileceği ancak konusunda uzman olan estetik cerrahlar tarafından belirlenebilir.

Meme büyütme uygulamalarında 2 yöntem mevcuttur. Bunlar;

  1. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme,
  2. Protezi ile meme büyütmedir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemi

Yağ enjeksiyonu uygulaması ile göğüs bölgesinde olduğundan daha diri meme elde etmek adına, yağlar lokal olarak ya da bölgesel olarak enjekte edilir.  Sadece estetik açıdan daha büyük boyutlu memeler meydana getirmek değil, aynı zamanda da meme kanseri gibi sağlık sorunları yüzünden göğüslerinin bir bölümü alınmış kişiler için yeniden düzenlemeyi hızlandırmak adına tercih edilebilmektedir.

Özellikle hastalık yüzünden göğüslerinin bir bölümünü aldırmak zorunda kalmış olan kişiler çoğunlukla, yağ enjeksiyonu sırasında kök hücre enjeksiyonu bulunan teknikler de kullanılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarında elde edilen başarı oranı çok yüksektir. Ancak elde edilen başarı yapılan seanslara, bireyin vücut yapısına, operasyon sonrasında gerçekleşecek olan sürece göre farklılık gösterir. Günümüzde, meme büyütme ameliyatlarından sonra istenilen şekilde ilerleme alınamamışsa eğer ekstra seanslar da uygulanabilmektedir.

Meme protezi ile meme büyütme yöntemi

Meme büyütme ameliyatında meme dokusunun alt kısmına yerleştirilen meme protezleri sayesinde meme hacminin arttırılması başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu uygulama klinik ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Meme protezi durumun uygunluğuna göre ya kas önüne ya da kas arkasına yerleştirilir. Protezin hangi teknikle ve nereden yerleştirileceği, meme yapısı ile seçilecek protez tipine göre değişmektedir.

Meme büyütme ameliyatında hangi uygulamanın seçileceğinin kararının doğru bir şekilde verilebilmesi için mutlaka konusunda uzman olan başarılı bir kliniğe gidilmesi gerekmektedir. Muayene sonrasında seçilebilecek olan yöntemin hangisi olabileceği ayrıntılarıyla kararlaştırılabilmektedir.