Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları

Kilo vermek için her zaman düzenli beslenmek ve spor yapmak bazı durumlarda işe yaramayabilir. Özellikle bölgesel zayıflama söz konusu olduğunda, maalesef spor istenilen sonuca ulaşmamızı sağlamamaktadır. Kalça, bel, iç ve dış bacak ve diz gibi vücudun belirli bölgelerinde yağ birikimleri oldukça fazladır ve bu bölgelerdeki yağları eritmekte çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda kişiye Liposuction işlemi uygulanmaktadır. Liposuction kabaca vücuttan yağ alımı olarak nitelendirilebilir. Ancak daha açık belirtmek gerekir ise yağ birikimi fazla olan bölgelerden vakum veya enjektör aracılığı ile vücuttan yağların alınmasıdır. Bu işlem asla zayıflatma amacıyla yapılan bir ameliyat olarak düşünülmemelidir. Bu işlemin amacı zayıflatmak değil yağ miktarını dengeleyerek vücuda şekil vermeye çalışmaktır. Liposuction işlemi hastane ortamında ve plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Operasyon 1 ila 4 saat arasında sürmektedir. Operasyondan sonra 24 saat kontrol altında tutulduktan sonra, hastaneden çıkış yapılmaktadır. 6 ay sonra kontrol edilmektedir.

Liposuction Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Liposuction fiyatları hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklerin sebebi aslında hastanelerin fiyat politikalarıdır. Liposuction fiyatları belirlenirken aslında özel olarak dikkat edilen bir husus bulunmamaktadır. Temel fiyatlandırmanın dışında hastanenin fiyat prensibine, müşteri potansiyeline ve bulunduğu ile göre fiyatlar değişmektedir. Özellikle güzellik merkezi adı altında işlem yapılan merkezlerde fiyatlar oldukça düşük tutulmaktadır. Bunun sebebi müşteriyi çekebilme arzusudur. Ancak böyle yerlerde bu işlemi yaptırmak sağlık açısından uygun olmamaktadır.

 

Liposuction Fiyatları Yüksek Midir?

Aslında bu işlemlerde net fiyatlardan bahsetmek çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Ancak genel olarak Liposuction fiyatları 5000 TL ile 15000 TL arasında değişmektedir.  Askeri geçim sağlayan veya tek maaşla geçinen aile üyesi bir birey için fiyatlar oldukça yüksektir.