Lipomatik Nedir?

Kadınlarda ve erkeklerde bölgesel yağ dokusunun fazlalığı, göze batmaktadır. Bu yağ dokusunun fazlalığı zamanla yer ettiği için ne kadar spor yapılırsa yapılsın, bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün olamamaktadır. İşte estetik cerrahideki son gelişmeler sayesinde ortaya konan lipomatik uygulaması sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

 

Lipomatik Nedir?

Lipomatik uygulaması, bireyin vücudunun belli bölgesinde toplanan yağ dokusunun, bölgeden uzaklaştırılmasını sağlamak suretiyle incelmesini sağlayan estetik cerrahi uygulamasıdır. Yağ dokusu alınarak, vücudun belli bir şekle girmesini ve sıkılaşması sağlanır.

  • Uygulama 18 yaşını doldurmuş, herhangi bir sağlık problemi olmayan, kadın erkek herkese başarıyla uygulanabilmektedir.
  • Uygulama vücudun bütün bölgelerine yapılabilmektedir.
  • Uzun uğraşlar ve yıpratıcı sporlar yapılmadan kısa süre içerisinde etkili bir zayıflama ve bölgesel düzelme sağlanabilmektedir.
  • Uygulama esnasında ne kadar yağ dokusunun alınabileceği muayene sonucunda belirlenebilse de, ortalama olarak 3-4 kilo civarında yağ dokusu toplanabilmektedir.

 

Lipomatik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lipomatik uygulaması, yine uygulamadan adını alan lipomatik cihazı ile konusunda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulama yapılmadan önce bireyin beklentileri ve doktorun muayenesi sonucunda ortak bir fikir birliğine varılır. Lipomatik uygulamasının hangi bölgeler üzerinde gerçekleştirileceği, ne kadar yağ dokusu alınacağı konusun netleştirilir Ardından uygulamanın lokal anestezi mi yoksa genel anestezi altında mı yapılacağı kararlaştırıldıktan sonra uygulamanın yapılacağı tarih kararlaştırılır.

Uç kısmında titreşimli özellikteki ince borulara sahip olan lipomatik cihazı, yağ hücrelerini parçalar ve vakumlayarak bölgeden alınması sağlanır.

Geniş kapsamlı bir uygulama olup, aynı anda birden fazla bölgeye kolaylıkla uygulanabilen lipomatik işlemi sonrasında birey aynı gün evine geri dönebilmektedir. Uygulamanın üzerinden 1 ila 2 hafta geçtikten sonra kişi sosyal hayatına rahat bir şekilde geri dönebilmektedir. Uygulamanın yapıldığı günden sonraysa yaklaşık olarak 1 ay süresince uygun korse kullanımı ile işlemin sonucu desteklenmelidir.

 

Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulama sayesinde kollajen yapımı arttırılarak, cildin esnekliği geri kazandırılır,

Homojen dağılım sağlandığı için selülit görüntüleri ortadan kaldırılır,

Cihaz, dokuları ayırt edebildiği için yağ dokusu dışındaki dokulara herhangi bir zarar verilmez,

İşlem sonrasında morluk, ödem, ağrı ya da acı duyulmaz,

İşlemler, yalnızca uygulama esnasında değil, uygulamadan sonra da olumlu etkilerini devam ettirmektedir.