El Gençleştirme Estetiği Ne İşe Yarar?

Göz önünde duran ve yaşlanma belirtilerinin en fazla göze çarptığı yerler el üzeridir. El üzerinde yer alan cilt dokusu yapısı gereği daha narindir. Zamanla incelir, esnekliğini kaybeder ve kahverengi lekelenmeler ortaya çıkar. El gençleştirme estetiği sayesinde, el üzerinde meydana gelen yaşlılık belirtileri başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

 

El Gençleştirme Estetiği Nedir?

El gençleştirme estetiği, cilt dokusu altında azalmış olan maddelerin yerine yenilerinin eklenmesini, cilt dokusu üzerindeki yaşlılık lekelerinin ortadan kaldırılmasını, cildin nemini ve esnekliğini geri kazanmasını sağlayan estetik işlemlerdir.

El gençleştirme estetiği ile mevcut cilt kalitesi arttırılarak cildin yeniden yapılandırılması sağlanır.

 

El Gençleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

El gençleştirme uygulamaları, mevcut durumların düzeltilmesini ve cilt dokusunun ihtiyacı olan maddelerin yerine konmasını kapsar. Uygulamalar içerisinde;

 1. Yağ enjeksiyon uygulamaları,
 2. Dolgu uygulamaları,
 3. Nemlendirme işlemleri,
 4. PRP enjeksiyonları,
 5. Mikro abrazyon işlemi,
 6. Kimyasal soyma işlemi yer almaktadır.

Yukarıda yer alan işlemlerden yalnızca yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte, geri kalan diğer işlemler ofis ortamında bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yağ enjeksiyonunda, kişinin yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerden yağ dokusu alınarak, bir dizi işlemden geçirildikten sonra cilt dokusu altına enjekte edilerek işlem tamamlanır. İşlemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon durumuyla karşı karşıya kalınmaz.

Nemlendirme işlemleri, prp uygulamaları, mikro abrazyon işlemi el gençleştirilmesinde kalıcılık sürerisin uzamasını sağlayan başarılı işlemlerdir.

 

El Gençleştirme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Geçen zamanla beraber cilt altı dokusunda kayıplar meydana gelir. Yağ dokusundaki azalma cildin kırışmasına, damarların ve kemiklerin olduğundan daha belirgin bir hal almasına yol açar.

Cilt dokusunda meydana gelen incelme, el yüzeyinin kurumasına ve esnekliğini kaybetmesine yol açar.

Cilt üzerinde yaşa bağlı artarak devam eden cilt lekeleri ise aslında ölü hücreler, güneş lekeleri ve kısmi deri kanserine meyil edebilecek lekelerdir.

Bu estetik işlemler, ellerinde yukarıdaki belirtilerin görüldüğü herkese başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

El Gençleştirme Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 • Cildin ihtiyaç duyduğu profesyonel bakım yapılmış olur,
 • Ellerin daha genç ve daha canlı görünmesi sağlanır,
 • Cilt dokusu esnekliğini geri kazanır,
 • Kalıcılık süresi daha uzundur,
 • Konusunda uzman kişiler tarafından yapıldığı için, güvenilir uygulamalardır,
 • Daha genç bir görünüm elde edilir.