Çipli Meme Protezi Nasıl Yapılır?

Protez teknolojisinde yaşanan gelişmeler sayesinde silikon protezler, içlerinde çok sayıda avantajı beraberinde getiren çiplerle birlikte üretiliyor. Kadınlar tarafından meme büyütme operasyonlarında çipli meme protezi kullanılmaktadır. Estetik kaygılar, sağlık durumları yüzünden göğüslerin boyutları yeniden düzenlenebilmektedir.

 

Çipli Meme Protezi Nasıl Takılır?

Nano teknoloji ürünü olan çipli meme protezleri takılmadan önce detaylı bir muayene gerçekleştiriliyor. Ardından vücut için uygun olan meme protezinin hangisi olduğu kararlaştırıldıktan sonra, belirlenen tarihte protez memeye yerleştiriliyor. Operasyon sonrasında rutin kontroller gerçekleştirilerek operasyon süreci takip ediliyor.

Çipli Meme Protezi Sonrasında Neler Yaşanır?

Protez işlemi sonrasında yaşanabilecek olan ağrı durumu kişiden kişiye göre ve protezin yerleştirileceği yere göre değişiklik gösterir. Operasyon sonrasında yaşanabilecek olan ağrı durumu yaklaşık olarak 3 ila 4 gün kadardır. Ancak uygun ilaç kullanımı ile yaşanabilecek olan bu ağrı durumu da ortadan kaldırılabilir. Ortalama 1 hafta tamamlandıktan sonra iş hayatına, 1 ay sonra ise sportif aktivitelere doktor bilgisi dâhilinde başlanabilmektedir.

 

Meme Protezi Kimlere Yapılabilir?

Silikon implant uygulaması için 18 yaşını doldurmuş olmak, fiziksel gelişimini gerçekleştirmiş olma şartı aranmaktadır. Çipli meme protezi uygulaması, doğum sonrasında ortaya çıkan anomalilerin giderilmesinde, mevcut asimetrinin ortadan kaldırılmasında, meme kanseri nedeniyle meme dokusunun alındığı kişilerde memelerin yeniden düzenlenmesi sağlanabiliyor.

Çipli Meme Protezi Taktırmanın Avantajları Nelerdir?

  1. Nano teknoloji ürünü olan çipli meme protezleri, pürüzlü yüzeyleri sayesinde meme dokusuna mükemmel uyum sağlar,
  2. FDA onaylı olduğu için kalite standartlarına uygundur,
  3. Meme protezinin ne zaman yapıldığı içerisinde yer alan çip sayesinde bilinir,
  4. Meme kanseri durumlarında görülen ani ısı değişimleri önceden fark edilerek, erken teşhiste büyük başarı elde edilir,
  5. Meme büyütme operasyonu, kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayarak, toplum içine dâhil olmasını sağlar,
  6. Meme protezi uygulamasının, ne zaman, kim tarafından yapıldı, protezin içeriği, üretim tarihi ve yıpranma durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir,
  7. Operasyon haricinde meydana gelen kanamalar hakkında bilgi sahibi olunarak, müdahale edilme imkânı bulunur.
  8. Çipli meme protezleri, konusunda uzman olan kişiler tarafından, resmi olarak yapıldığı için güvenli işlemlerdir.